SÜLÜK NOKTALARI

Sülük Noktaları

Sülük Noktaları

Sülük tedavisinde vücuda yerleştirilen sülük noktaları, tedavi edilmek istenen hastalığa ve semptomlara bağlı olarak değişebilir. Sülük terapisi, belirli bir noktaya yerleştirilen sülüklerin salgıladığı enzimler ve antikoagülanlar yoluyla kan dolaşımını arttırdığı ve iltihaplanmayı azalttığı düşünüldüğü için, birçok farklı sağlık sorunu için kullanılabilir.

Sülüklerin vücuda yerleştirilebileceği bazı yaygın sülük noktaları:

Evet, sülük terapisi uygulanan noktalar hastalığa ve semptomlara bağlı olarak değişebilir. Sülükler vücuda birçok farklı bölgede yerleştirilebilir. Bunlar arasında şunlar yer alır:

 1. Boyun: Boyun bölgesi, sülük terapisinde en sık kullanılan noktalardan biridir. Bu bölgedeki sülükler, migren, boyun ağrısı ve fibromiyalji gibi kronik ağrıları tedavi etmek için kullanılabilir.
 2. Sırt: Sırt bölgesi, sülük tedavisinde de sıkça kullanılan bir noktadır. Bu bölgedeki sülükler, artrit, romatizma ve skolyoz gibi eklem ve kas sorunları için kullanılabilir.
 3. Omuzlar: Omuz bölgesi, özellikle kronik omuz ağrısı için sülük tedavisinde kullanılabilir.
 4. Dirsekler: Dirsek bölgesi, tenisçi dirseği ve golfer dirseği gibi tekrarlayan stres yaratan spor yaralanmaları için sülük tedavisinde kullanılabilir.
 5. Bacaklar: Bacak bölgesi, sülük terapisinde birçok farklı sağlık sorunu için kullanılabilir. Sülükler, örneğin varis, ayak bileği burkulması, tendinit ve kas yaralanmaları gibi bacak sorunları için kullanılabilir.
 6. Gözler: Sülükler, bazı göz enfeksiyonları ve göz yorgunluğu gibi göz sorunları için göz bölgesine yerleştirilebilir.
 7. Kulaklar: Sülük terapisi, kulakta tinnitus gibi bazı işitme sorunları için kullanılabilir.
 8. Yüz: Yüz bölgesindeki sülükler, yüz ağrısı, sivilce, kırışıklıklar ve cilt lekeleri gibi cilt sorunları için kullanılabilir.
 9. Göğüs: Sülükler, kalp hastalıkları, astım, bronşit ve diğer solunum problemleri gibi göğüs hastalıkları için kullanılabilir.
 10. Karın: Karın bölgesindeki sülükler, sindirim sorunları, kabızlık ve ishal gibi bağırsak problemleri için kullanılabilir.,
 11. Ayaklar: Ayak bölgesindeki sülükler, ayak mantarı, nasır, topuk dikeni ve diğer ayak sorunları için kullanılabilir.
 12. Baş: Evet, baş bölgesi de sülük terapisi uygulanan bölgeler arasındadır. Baş bölgesinde sülükler, migren, baş ağrısı, baş dönmesi, kulak çınlaması, uyku bozuklukları gibi sorunlar için kullanılabilir.

Sülük tedavisi uygulamadan önce, bir hekim veya sülük terapisti, hastanın durumunu değerlendirecek ve uygun tedavi planını belirleyecektir. Sizlere kısaca sülük noktaları ile ilgili bilgilendirmede bulunduk isterseniz daha detaylı bilgi için sülükler hakkında ve yazımızı da okuyabilirsiniz.

1 Yorum
Write a comment
SCROLL UP